Ημερομηνία Πέμ Μαρ 21, 2019 7:54 am

Σελίδα 1 από 2 [ 20 δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα 1, 2  Επόμενο
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Εργασια στα βουνα
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Οκτ 27, 2006 4:43 pm 
Συντονιστής

Εγγραφη: Παρ Οκτ 27, 2006 4:36 pm
Δημοσ.: 2
Εχαιτε δουλεψει ποτε σε βουνο; εχετε παει στον υμητο η στην παρνηθα;
εσεις εκει σατ στουντιο σας ειστε μια χαρα, ζεστη το χειμωνα και δροσια το καλοκαιρι.

η επηθεωρηση εργασιας εχει παει ποτε στα βουνα να δει τι ωρεα περναμε εκει πανω;

τα φηλακια μας ειναι πιο βρομερα και απο τις αποθηκες σπυπερμαρκετ που εδιχνε ο ευαγγελατος

να μην σας πω και για τις γεννητριες που ειναι διπλα στα φηλακια, να ουλευει η γενητρια και να μενεις διπλα ναναι καλοκαιρι βγαινεις εξω τορα τον χειμωνα τι γινετε;

Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Οκτ 27, 2006 8:34 pm 
Συντονιστής
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: Πέμ Σεπ 14, 2006 6:02 pm
Δημοσ.: 13
Τοποθεσια: Antenna's Park
Και λιγα λες συναδελφε !!!!
Εχεις ανεβει σε βουνο με καλοκαιρια και σε 1 ωρα να σκοτεινιαζει ο τοπος και τα κεραυνιδια να πεφτουν διπλα σου :? :?
Να σπιθιριζει ο πυλωνας !!!
Εχεις δοκιμασει να κανεις μικρομετρικη ρυθμιση σε πιατο 1,40μ. με εννιαρι βοριαδακι στα 28 μετρα :?: :?:
Δυστυχως φιλε μου κανεις δεν καταλαβαινει αυτα που περναμε εμεις οι βουνισιοι!!!! Μαλιστα μας ειρωνευωνται οτι παμε στο βουνο με προσχημα να λουφαρουμε :?

Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Οκτ 28, 2006 7:52 pm 
Συντονιστής
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: Πέμ Οκτ 05, 2006 1:51 pm
Δημοσ.: 30
Τοποθεσια: ΑΘΗΝΑ
ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΕΛΒΕΤΕ ΚΑΙ ΜΙΧΑΛΗ ΝΑΙ ΕΙΝΑΙ ΑΣΧΗΜΕΣ ΟΙ ΣΥΝΘΗΚΕΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣ ΣΑΣ. ΟΙ ΠΟΙΟ ΠΟΛΛΟΙ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΠΟΤΕ ΚΑΝΕΝΑ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟ ΣΤΟ ΚΑΝΑΛΙ ΠΟΥ ΔΟΥΛΕΥΑ ΝΑ ΣΑΣ ΥΠΟΤΙΜΑ, ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΔΙΑΚΡΙΝΩ ΜΙΑ ΜΙΚΡΗ ΕΙΡΩΝΙΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟ ΕΛΒΕΤΟ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΣΤΟΥΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΥΣ ΤΩΝ ΚΟΝΤΡΟΛ-ΠΛΑΤΩ-ΜΟΝΤΑΖ ΝΑΙ ΣΥΜΦΩΝΟ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΔΡΟΣΙΑ ΤΟ ΧΕΙΜΩΝΑ ΛΙΓΟ ΖΕΣΤΗ ΓΙΑΤΙ ΤΑ Α/C ΧΕΙΜΩΝΑ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΨΥΞΗ. ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΕΧΟΥΝ ΜΕΓΑΛΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΠΙΕΣΗ ΣΤΗΝ ΩΡΑ ΤΟΥ ΖΩΝΤΑΝΟΥ ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΓΩΓΗ ΤΗΝ ΕΙΡΩΝΙΑ ΤΩΝ ΠΟΙΟ ΠΟΛΛΩΝ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΩΝ ΓΙΑΤΙ ΝΟΜΙΖΟΥΝ ΟΤΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟΙ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΚΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΚΑΘΟΝΤΑΙ. ΝΑΙ ΕΧΕΤΑΙ ΔΥΣΚΟΛΕΣ ΣΥΝΘΗΚΕΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣ ΑΛΛΑ ΤΟ ΠΑΡΑΠΟΝΟ Η ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΟΥ ΔΙΑΤΙΠΟΣΕΤΩ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ . #-o :-k

Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Οκτ 28, 2006 10:06 pm 
Συντονιστής
Άβαταρ μέλους

Παράθεση:
...ΝΑΙ ΣΥΜΦΩΝΟ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΔΡΟΣΙΑ ΤΟ ΧΕΙΜΩΝΑ ΛΙΓΟ ΖΕΣΤΗ ΓΙΑΤΙ ΤΑ Α/C ΧΕΙΜΩΝΑ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΨΥΞΗ. ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΕΧΟΥΝ ΜΕΓΑΛΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ...

Καλα εσυ απο ολα αυτα που σου γραψαμε συγκρατησες αυτο για τα αιρ κοντισιον :?: :?
Εμμμ... καλα λεω γω οτι κανεις δεν καταλαβαινει αυτο που περναμε πανω στα βουνα παρα μονο αυτοι που δουλευουν σε αυτα !!

Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Οκτ 29, 2006 12:33 am 
Συντονιστής

Εγγραφη: Κυρ Σεπ 17, 2006 12:16 pm
Δημοσ.: 64
Συναδελφοι εχετε απολυτο δικιο, αλλα μην φαγωνομαστε μεταξυ μας.

Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Οκτ 29, 2006 10:04 pm 
Συντονιστής
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: Πέμ Οκτ 05, 2006 1:51 pm
Δημοσ.: 30
Τοποθεσια: ΑΘΗΝΑ
ΔΕΝ ΠΡΟΣΕΞΕΣ ΚΑΛΑ ΤΑ A/C ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΟ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΖΕΣΤΗ ΚΑΙ ΔΡΟΣΙΑ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΘΗΚΕ Ο ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΣ. ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΞΑΝΑΛΕΩ ΟΤΙ ΕΧΕΤΕ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΕΣ ΣΥΝΘΗΚΕΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣ ΤΙΣ ΟΠΟΙΕΣ ΔΕΝ ΥΠΟΤΙΜΑ ΚΑΝΕΙΣ ΛΟΓΙΚΟΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΣ. :director:

Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης: Re: Εργασια στα βουνα
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Οκτ 31, 2006 4:39 pm 
Διαχειριστής
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: Τετ Ιούλ 05, 2006 9:33 am
Δημοσ.: 90
Τοποθεσια: Ρέθυμνο
ΕΛΒΕΤΟΣ έγραψε:
Εχαιτε δουλεψει ποτε σε βουνο; εχετε παει στον υμητο η στην παρνηθα;
εσεις εκει σατ στουντιο σας ειστε μια χαρα, ζεστη το χειμωνα και δροσια το καλοκαιρι.

η επηθεωρηση εργασιας εχει παει ποτε στα βουνα να δει τι ωρεα περναμε εκει πανω;

τα φηλακια μας ειναι πιο βρομερα και απο τις αποθηκες σπυπερμαρκετ που εδιχνε ο ευαγγελατος

να μην σας πω και για τις γεννητριες που ειναι διπλα στα φηλακια, να ουλευει η γενητρια και να μενεις διπλα ναναι καλοκαιρι βγαινεις εξω τορα τον χειμωνα τι γινετε;

Φίλε μου Ελβετέ , στο πεζοδρόμιο τόσα χρόνια εκτός τα καλά έχω ζήσει από πλημμύρες, λάσπες, σεισμούς, αναρχικούς, καταστροφές και χίλια δύο άλλα ζόρικα πράγματα που σίγουρα έχουν τις ίδιες και περισσότερες εμπειρίες και οι υπόλοιποι συνάδελφοι που δουλεύουν στο πεζοδρόμιο. Στον Υμηττό & στην Πάρνηθα έχω έρθει αμέτρητες φορές για να αλλάξω κάποιο LINK και άλλα, δουλεύω και σήμερα σε πάρκα κεραιών και συμφωνώ με τα παραπάνω. Μέχρι το σημείο της καθαριότητας τουλάχιστον. Εκεί πρέπει και εμείς να προσέχουμε το χώρο που δουλεύουμε και εκεί που πήγαινα εγώ και κυρίως στην Πάρνηθα έκανες εμβόλιο πρώτα για να μπεις στο Κοντέινερ.

Στα LINK 14 άτομα δουλεύαμε σε 7 αμάξια και πάντα ο καθένας έπαιρνε τα σκουπίδια του και καθάριζα εάν λέρωνε . ( :xmmm: … σχεδόν πάντα δηλαδή, αλλά μετά τον συμμόρφωναν οι υπόλοιποι. ΒΟΥΤ ΒΟΥΤ!! :bash: )

Όσο για τους συναδέλφους που δουλεύουν στο Στούντιο σίγουρα δεν μπορούν να καταλάβουν τι περνάν οι έξω. Όμως από ότι έχω δει έχουν το δικό τους σταυρό να σηκώνουν όσες ώρες δουλεύουν με τον κάθε ψυχοπαθή …! Δεν είναι τυχαίο που αν ρωτήσεις κάποιον από τα εξωτερικά συνεργεία αν θέλει να μπει μέσα στο στούντιο να δουλεύει κανείς δεν θέλει.

Το θέμα είναι λοιπόν από την στιγμή που είναι έτσι οι συνθήκες εργασίας στα βουνά, τουλάχιστον να αμειφθείτε για αυτές τις συνθήκες και σίγουρα όχι με τα λεφτά που παίρνεται σήμερα και να βελτιωθούν οι συνθήκες. Όχι ότι δεν θα παραμείνουν δύσκολες. Δοκίμασε κάποιος από εσάς να μιλήσει σε κάποιο από τα παιδιά στο σωματείο? Είστε γραμμένοι στο σωματείο?

Γνωρίζω πάντως τις συνθήκες εργασίας σας και είναι όντως όπως τα λέτε. Μιλήστε με το σωματείο και να είστε σίγουροι ότι θα βρείτε την άκρη. Gathering

Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Οκτ 31, 2006 9:55 pm 
Συντονιστής
Άβαταρ μέλους

Παράθεση:
Φίλε μου Ελβετέ , στο πεζοδρόμιο τόσα χρόνια εκτός τα καλά έχω ζήσει από πλημμύρες, λάσπες, σεισμούς, αναρχικούς, καταστροφές και χίλια δύο άλλα ζόρικα πράγματα που σίγουρα έχουν τις ίδιες και περισσότερες εμπειρίες και οι υπόλοιποι συνάδελφοι που δουλεύουν στο πεζοδρόμιο.

Συγκρινεις ανομοια πραγματα... αγγουρια με ντοματες σαν να λεμε... μπορει και τα δυο να χρησιμοποιουνται στην σαλατα αλλα ειναι διαφορετικα !! :wink:

Παράθεση:
Όσο για τους συναδέλφους που δουλεύουν στο Στούντιο σίγουρα δεν μπορούν να καταλάβουν τι περνάν οι έξω. Όμως από ότι έχω δει έχουν το δικό τους σταυρό να σηκώνουν όσες ώρες δουλεύουν με τον κάθε ψυχοπαθή …!

Με βρισκεις απολυτα συμφωνο και θαυμαζω την υπομονη και το κουραγιο που χουν και παλευουν με τον καθε ψυχοπαθη... αλλα κι εδω η συγκριση ειναι ατοπη :roll:

Παράθεση:
Δοκίμασε κάποιος από εσάς να μιλήσει σε κάποιο από τα παιδιά στο σωματείο? Είστε γραμμένοι στο σωματείο?

Ναι ειμαι... www.etitk.gr ... εχω μιλησει αλλα κι αυτων τα χερια ειναι δεμενα :(

Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Νοέμ 01, 2006 8:42 am 
Διαχειριστής
Άβαταρ μέλους

Αν και δεν συμφωνώ απόλυτα με τα 2 πρώτα με το τρίτο με αποστόμωσες.

Τι να σου πω? Κουράγιο. Εάν δεν βγάζεις άκρη με το σωματείο εκεί … υπάρχει πρόβλημα…! Έκαναν από το σωματείο κάποια προσπάθεια όντως? Οι τεχνικοί εκεί μόνο μπορείτε να βγάλετε άκρη…! :xmmm:

Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Νοέμ 01, 2006 1:21 pm 
Συντονιστής
Άβαταρ μέλους

Παράθεση:
Έκαναν από το σωματείο κάποια προσπάθεια όντως?

Αν και βγαινω Ο.Τ ...
Δεν φταινε τα παιδια απο το σωματειο μας... το μονο λαθος τους ηταν οτι εμπιστευτηκαν καποιους εργατοπατερες απο Αθηνα που τους υποσχεθηκαν να τους βοηθησουν στην ΣΣΕ για σταθμους της επαρχιας , τους υποσχεθηκαν να κατεβουν κατω στο Ηρακλειο και να μας μιλησουν λυνοντας μας καποιες αποριες αλλα μειναν μονο στα λογια και μας θυμουνται μονο οταν θελουν να κανουν απεργιες στελνοντας επαναστατικα φαξ καλωντας μας να κατεβουμε μαζι τους στους δρομους !!! :?

Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Νοέμ 10, 2006 3:51 pm 
Συντονιστής

Εγγραφη: Σάβ Σεπ 23, 2006 10:19 am
Δημοσ.: 26
και γιατι δεν ήρθατε εσείς στην αθήνα τοτε ρε παιδια?παρτε τηλ. και κλειστε ρανρεβου μαζι τους, σιγα το θεμα.

Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Μάιος 23, 2007 4:06 am 
Συντονιστής
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: Δευτ Σεπ 11, 2006 5:16 am
Δημοσ.: 89
Έχετε παρατηρήσει αυτούς οι οποίοι σκαρφαλώνουν σε ιστούς, ανεβαίνουν σε container κλπ κλπ;
Παίρνουν μέτρα ασφαλείας;

Η απάντηση ξέρετε ποια είναι.

Έλα αλέκο, δε μου λες, τι είπε ρε ο άνθρωπος;

Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Μάιος 23, 2007 7:53 am 
Διαχειριστής
Άβαταρ μέλους

Καλά τα λες. Υπάρχει όμως κάποιος γραμμένος στο Σωματείο ή έστω στο Φόρουμ για να καταγγείλει αυτά τα προβλήματα μπας και γίνει κάτι; Μόνο ο Ελβετός μου φαίνεται να δουλεύει σε τέτοιο πόστο. :xmmm:

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Μάιος 23, 2007 11:41 am 
Συντονιστής
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: Δευτ Σεπ 11, 2006 5:16 am
Δημοσ.: 89
Ξέρεις κάτι φίλε Παντελή; Δεν είμαι σίγουρος αν σε αυτό το θέμα φταίει πάντα η εργοδοσία.

Έχω την εντύπωση ότι πολλοί RFατζήδες την έχουν δει ταρζάν του Υμηττού και σκαρφαλώνουν χωρίς προφυλάξεις.

Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Μάιος 23, 2007 4:07 pm 
Διαχειριστής
Άβαταρ μέλους

Προστασία όταν λέμε δεν μιλάμε για τίποτα άλλο παρά για κάποιο ζώνη να μπορείς να δεθείς στον ιστό την οποία πρέπει να στην παρέχει το κανάλι ή ραδιόφωνο άντε και κάποιο κράνος που δεν το έχω δει πουθενά αυτό. Τέλος να μην είναι σε κακή κατάσταση οι εγκαταστάσεις και ξηλώσει κανένα σκαλί την ώρα που ανεβαίνεις.

Μετά είναι στο χέρι του RFατζή να προσέχει σωστά και να μην υποκύψει να βγει για ζεύξη όταν πέφτουν κεραυνοί δίπλα του.

Όπως όμως και να έχει εάν όπως σε άλλες ειδικότητες δεν γίνει κάποια καταγγελία από τους ίδιους στο σωματείο καταρχήν έστω για να προσπαθήσουν κάποιοι να κάνουν κάτι, όλα τα άλλα που λέμε είναι εικασίες ή μπορεί και όλα να είναι τέλεια και να είναι ευχαριστημένοι.

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση κατά  
 Σελίδα 1 από 2 [ 20 δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα 1, 2  Επόμενο

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  

Ρέθυμνο HOTSoft.gr internet ιντερνετ δίκτυα τηλεπικοινωνίες ρέθυμνο κρήτη. κατασκευή φιλοξενία προώθηση ιστοσελίδων SEO. Δίκτυα δεδομένων ασύρματα ενσύρματα WiFi ρέθυμνο Δομημένη καλωδίωση αυτοματισμοί κτιρίων έξυπνο σπίτι μελέτη κατασκευή δικτύων ιστοσελίδων φιλοξενία. Rethymno Website design web page rethimno webpage hosting crete graphics design build website hosting server audio video radio streaming servers crete rethymno