Ημερομηνία Κυρ Σεπ 15, 2019 4:22 pm

Σελίδα 1 από 1 [ 2 δημοσιεύσεις ] 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: ΟΛΟΙ ΕΝΩΜΕΝΟΙ ΟΥΤΕ ΕΝΑΣ ΑΠΕΡΓΟΣΠΑΣΤΗΣ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Μαρ 06, 2008 10:54 am 
Συντονιστής

Εγγραφη: Τετ Σεπ 13, 2006 10:09 pm
Δημοσ.: 75
Συνάδελφοι ες, η αδικία σε βάρος του κλάδου μας συνεχίζετε, πρέπει να δείξουμε όλοι ενωμένοι την δύναμη μας, να συνειδητοποιήσουμε ότι αφορά το μέλλον μας, όλοι κοντά και να συμετέχουμε στις κάθε είδους κινητοποιήσεις που θα εξαγγείλουν σύντομα οι Ενώσεις μας.

Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης: Re: ΟΛΟΙ ΕΝΩΜΕΝΟΙ ΟΥΤΕ ΕΝΑΣ ΑΠΕΡΓΟΣΠΑΣΤΗΣ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Μαρ 07, 2008 9:09 am 
Συντονιστής
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: Τετ Φεβ 28, 2007 5:27 pm
Δημοσ.: 78
pilot έγραψε:
Συνάδελφοι ες, η αδικία σε βάρος του κλάδου μας συνεχίζετε, πρέπει να δείξουμε όλοι ενωμένοι την δύναμη μας, να συνειδητοποιήσουμε ότι αφορά το μέλλον μας, όλοι κοντά και να συμετέχουμε στις κάθε είδους κινητοποιήσεις που θα εξαγγείλουν σύντομα οι Ενώσεις μας.

Σημερα το πρωι εβλεπα ALTER και εκπομπη με τον Κουικ, μεταξυ αλλων ειχε καλεσμενο τον πρωην Υπ. Απασχ. Β. Μαγγινα. Λεει ο Κουικ (ωρα 08.42) κ. Μαγγινα κοιταξτε πισω απο την καμερα, (απευθυνεται στον οπερατερ, κουνησε σε παρακαλω την καμερα), ειναι και γυναικα, δεν ειναι αδικια που οι τεχνικοι της τηλεορασης δεν συμπεριλαμβανονται στο ενιαιο ταμειο? δεν ειναι αδικια? Β. Μαγγινας: ναι ειναι μεγαλη αδικια, αλλα μην ξεχανατε κ. Κουικ οτι καποιοι εχουν ασκησει μεγαλες πιεσεις - εισαστε πολλα χρονια στον χωρο και τα γνωριζετε - για να μην ειναι οι τεχνικοι στο ταμειο. Κουικ: ναι εχετε δικιο, ειναι απο το σωματειο μου, απο το σωματειο μου. (για οσους δεν καταλαβαν η ΕΣΗΕΑ)...

Ο Κουικ - κατα την δικη μου γνωμη - καταλαβαινει εκεινη την στιγμη οτι εχει πεσει σε λουμπα, γιατι αλλο πηγε να κανει, δηλαδη να δειξει την οπερατερ που ηταν και γυναικα και να πει του υπουργου οτι να εγω ο καλος που ειμαι μαζι με τους τεχνικους σας λεω οτι δεν τους εχετε βαλει, ειναι αδικια, αλλα ο Μαγγινας του λεει την μεγαλη αληθεια, εσεις πιεσατε κ. Κουικ, το σωματειο σας για να μην μπουν...και με το που το καταλαβαινει τι εχει γινει, αλλαζει στο επομενο δευτερολεπτο θεμα....

Μην μου πει ποτε πια κανεις οτι οι δημοσιογραφοι "ειναι φιλοι μας" . Και μην μου πει ποτε κανεις οτι σωματειο δεν μπορει να εναντιωθει σε αλλο σωματειο. Οντως καθε σωματειο διασφαλιζει τα συμφεροντα του, καιρος ειναι και το δικο μας να διασφαλισει τα δικα του εναντι των δημοσιογραφων. Νομιζω οτι ειναι καιρος να σκεφθουμε μια κινητοποιηση - αποχη - πες τε την οπως θελετε που να στοχευει ακριβως μονον στους συγκεκριμενους. Γιατι απο οτι φαινεται αυτοι ειναι το μεγαλο μας προβλημα και οχι το ασφαλιστικο...

Αυτα ειχα να πω.... :irk: :irk:

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση κατά  
 Σελίδα 1 από 1 [ 2 δημοσιεύσεις ] 

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  

Ρέθυμνο HOTSoft.gr internet ιντερνετ δίκτυα τηλεπικοινωνίες ρέθυμνο κρήτη. κατασκευή φιλοξενία προώθηση ιστοσελίδων SEO. Δίκτυα δεδομένων ασύρματα ενσύρματα WiFi ρέθυμνο Δομημένη καλωδίωση αυτοματισμοί κτιρίων έξυπνο σπίτι μελέτη κατασκευή δικτύων ιστοσελίδων φιλοξενία. Rethymno Website design web page rethimno webpage hosting crete graphics design build website hosting server audio video radio streaming servers crete rethymno