Ημερομηνία Κυρ Μάιος 19, 2019 10:42 am

Σελίδα 1 από 2 [ 23 δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα 1, 2  Επόμενο
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: ΠΕΡΑΣΑ ΚΑΙ ΕΙΠΑ ΝΑ ΠΩ ΕΝΑ ΓΕΙΑ...
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Δεκ 08, 2007 8:45 pm 
Συντονιστής

Εγγραφη: Παρ Δεκ 07, 2007 10:17 pm
Δημοσ.: 18
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ! ΤΕΧΝΙΚΟΣ ΕΙΜΑΙ ΚΙ ΕΓΩ. ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΓΡΑΦΤΩ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΚΑΙ ΝΑ ΠΩ ΕΝΑ ΓΕΙΑ...
ΓΙΑ ΤΟ NICKNAME ΜΕ ΕΜΠΝΕΥΣΑΝΕ ΟΙ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΠΟΥ ΒΑΛΑΝΕ ΚΑΤΙ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΑΡΑΤΑΞΕΩΝ.ΟΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΑΣΤΙΚΟΙ ΑΥΤΟΙ ΕΤΣΙ ΔΗΛΩΝΩ ΠΕΡΑΣΤΙΚΟΣ ΚΙ ΕΓΩ.
Ο ΕΝΑΣ ΕΧΕΙ 3 ΚΑΤΑΧΩΡΗΣΕΙΣ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΜΑΣ ΚΑΙ Ο ΑΛΛΟΣ ΕΒΑΛΕ ΤΗΝ ΙΔΙΑ 2 ΦΟΡΕΣ ΜΗΠΩΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΙΣ ΒΛΕΠΑΜΕ.
ΜΠΡΑΒΟ ΒΡΕ ΠΑΙΔΙΑ!ΚΑΙ ΕΙΣ ΑΝΩΤΕΡΑ...ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΣΑΣ ΦΤΑΣΩ ΚΙ ΕΓΩ...
Ο ΠΕΡΑΣΤΙΚΟΣ...

Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Δεκ 09, 2007 12:15 am 
Συντονιστής

Εγγραφη: Σάβ Δεκ 08, 2007 11:24 pm
Δημοσ.: 48
ΠΕΡΑΣΤΙΚΕ!!!!ΜΗ ΧΑΘΟΥΜΕ Να τα λεμε γιατι καλα τα λες!!!
Οπως καταλαβες καποιοι κανουν συνδικαλισμο του καναπε.
Καλες οι ανακοινωσεις στα φορουμ αλλα να τους βλεπαμε ολους αυτους και στους δρομους θα ηταν ακομη καλυτερα :lol: :lol: :lol:

Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Δεκ 17, 2007 7:04 pm 
Συντονιστής

Εγγραφη: Δευτ Οκτ 09, 2006 8:12 pm
Δημοσ.: 517
Τοποθεσια: αθηνα
1. ο άλλος περαστικός έχει βάλει 125 καταχωρήσεις μέχρι σήμερα και τις περισσότερες παρεμβάσεις στο ΔΣ

2. καλή η προβοκάτσια περαστικέ αλλά περαστικά σου. η διπλό εγγραφές δε σας δίνουν τίποτα ....μπείτε όχι με 2 αλλά με 100 διαφορετικά ονόματα και απαντάτε από το ένα στο άλλο στον εαυτό σας. συνηθίσαμε.....δε λέτε και τίποτα σοβαρό.

3. αντί να διπλό μονολογείτε κάντε και καμιά πρόταση δημόσια αντί να γίνεστε ουρά ο ένας του άλλου.

4. σταματήστε εμπρός την αδυναμία σας να τοποθετηθείτε, να βάζετε το παιδάκι από το βορρά να κάνει το δικηγόρο. αυτός από ότι ακουμε έχει εσωτερικά προβλήματα στο δικό του σωματείο, ας λύσει τα δικά του και μετά ας κάνει μια βόλτα στο Βαρδάρη να ξεχαρμανιασει

5. η παράταξη αυτή είναι η 4η πολιτική αλλά η 1η έξω από κόμματα,
καθότι κυρ περαστικέ-σπεμπε, η απάτη του δήθεν ενιαίου ανεξαρτήτου ψηφοδελτίου, κατέβηκε σχεδόν σύσσωμη στις βουλευτικές εκλογές,
σε ψηφοδέλτιο κόμματος. συνεχίζει δε να παίζει ρόλο ιδιόρρυθμο σε διαδικασίες,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,άλλες.............αδιαφανείς!!!!!!!!!!!

6. στον καναπέ κάνουν πολιτική αυτοί που τους στέλνουν τη γραμμή στο σπίτι και στα ΔΣ ψηφίζουν πάντα μετά από τον αρχηγό τους, ψήφο καρμπόν κομματικής πειθαρχίας.

7. το ότι θα έπερνα π..α και στο διάβολο, προκείμενου να κάνω αυτό που θέλω, όταν κάποιοι έγλειφαν κάποιο κύριο, το είπε ένας από τους δυο μας, αλλά όχι εγώ. ΠΡΟΣΩΠΙΚΆ ανθρώπους με τέτοιο ηθικό επίπεδο τους θυμάμαι μόνο στην τουαλέτα.

8. ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΣΑΣ ΚΥΡΙΟΙ ΠΕΡΑΣΤΙΚΟΙ

με τις υγειες σας μανολις τρικας
Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Δεκ 19, 2007 1:37 am 
Συντονιστής

1.Κατ αρχην αν εννοεις οτι ο ΠΕΡΑΣΤΙΚΟΣ και ο ΣΚΕΠΕ ειναι το ιδιο προσωπο ξεπερνας τα ορια της γελοιοτητας και φθανεις στα ορια της συκοφαντιας.
Επειδη τους εκκολαπτομενους Γκεμπελισκους πρεπει να τους επιστρεφεις τη λασπη και τη χολη που σταζουν.
2.Σε λιγο θα μας πεις οτι ολα τα μελη του ΔΣ εχουν απο δεκα nicname για να σου απαντουν.Μηπως εχεις συνδρομο καταδιωξης?
Αληθεια ποτε δεν μας ειπς ποιος ειναι ο VIK13,PILOT MONTERSIA BOREIOS και τοσοι αλλοι.Οσον αφορα στην προβοκατσια που αναφερεις αυτο δικο σου αποκλειστικο προσον.(ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΧΟΥΜΕ ΕΚΛΟΓΕΣ ΤΩΡΑ ΚΟΝΤΑ)
3.Εμεις δεν κανουμ προτασεις οπως εσυ περιμενοντας να τις υλοποιησουν οι αλλοι.Χορτασαμε απο αυτα.Βγες λιγο στο δρομο να δουλεψεις για το σωματειο αντι να καθεσαι στο πληκτρολογιο του υπολογιστη και να κανεις αγωνα με τα φθηνιαρικα λογιδρια σου.
4.Το δικηγορο του παιδιου απο το Βορρα δεν θα τον κανω αλλα να εισαι σιγουρος οτι το σωματειο τους λειτουργει ρολοι γιατι στη συνθεση του δεν υπαρχουν ανθρωποι σαν και εσενα.
5.Για πια παραταξη μιλας?Αν εννοεις την αγωνιστικη συνεργασια αυτη η παραταξη κατεβηκε στην ΠΟΣΠΕΡΤ ζητιανευοντας ψηφους απο τους " ιδιωτες" οπως μας αποκαλουν οι συνδικαλιστες της ΠΟΣΠΕΡΤ.
Οσον αφορα την ιδεολογικη της ταυτοτητα ειναι ενα συνοθηλευμα πρασινοροζκιτρινοκοκκινων ιδεων.(λεμε τωρα).
Η κοντη κυρια που προσπαθησε και στο παρελθον να βαλει ποδι στην ΕΤΙΤΑ κυριολεκτικα εσπασε τα μουτραΤ της.
Αυτη σας σερνει απο τη μυτι τωρα αλλα και παλι τα μουτρα της θα σπασει.
Συνεχιζοντας να σου θυμισω οτι στη δηθεν απατη του ενιαιου ψηφοδελτιου κατεβηκες και εσυ.
Κατεβηκες στις εθνικες εκλογες και το καταλαβαμε?
6.Ωραιες οι μ......που λες αλλα πρεπει να τις στηριζεις .Διαφωνιες εχω με ολα τα μελη του ΔΣ μηδενος εξαιρεουμενου και γραμμη δεν εχω παρει ποτε και απο κανεναν.Μην κρινεις λοιπον απο τον εαυτο σου.
7.Δεν το λες καλα.Ειπα οτι θα εκανα συμμαχια ακομη και με το διαβολο για να προωθησω τα συμφεροντα του σωματειου και τις πρσδοκιες των μελων του.Αυτο εσυ το λες συντεχνια εγω το λεω συναδελφικοτητα.Αλλα κοβεις και ραβεις οπως γουσταρεις και οπως σε συμφερει για να φανεις ο επαναστατης .....χωρις αιτια.
Οσο για τις π.....ς τις αφηνω σε σενα .
Οσο δε για το γλειψιμο πιθανο να μην αναφερεσαι σε μενα αλλα στον εαυτο σου.Οταν εγλειφες η γραμματεα μεγαλοεκδοτη για να μην σε διωξουν απο ο καναλι σου στο προσφατο παρελθον και μαλιστα καμαρωνες....
Ή οταν παρκαλουσες στην αρχη και μετα απαιτωντας με επιθετικο τροπο τα μελη του ΔΣ για να συμπεριφθεις στην ομαδα διαπραγματευσης ΣΣΕ.Πιστευες πιθανον οτι οταν σε εβλεπαν οι εργοδοτες θα τα εκανα πανω τους.Αντι αυτου αναλωθηκες σε ενα προσωπικο σου θεμα λαμβανοντας αποστομοτικη απαντηση απο τον προσωπαρχη σου.Οταν δε πηγες να ψελισεις κατι αλλο για ιδιωτικες ασφαλειες που ολοι τελικα ολοι ειχαμε μετα κατι ισχνα και αστηριχτα επιχειρηματα ελαβες τη δευτερη "σφαλιαρα"και τελικα παλουκωθηκες στην καρεκλα σου και μουγκα μεχρι το τελος της συναντησης.
Οσο αφορα στην τουαλετα που ανεφερες οτι μονο σε αυτο το σημειο του σπιτιου σου μπορεις να σκεφτεις και να γραψεις τα κειμενα που παρουσιαζεις στο φορουμ που αντανακλουν τη δυσσωδια του περιεχομενου αυτης.
8.επεσες μεσα εδω ακαπνε συνδικαλιστη γιατι η αληθεια ειναι οτι περναω μια γριπουλα .
ΥΓ Ο Κος απο της Θεσσαλονικη τι σου ειπε οταν σε απειλησε?
Μηπως απειλη ειναι αυτο που ειπες εσυ στον προεδρο της ΕΤΙΤΑ
"ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΣΑΙ ΓΙΑ ΠΟΛΥ ΠΡΟΕΔΡΟς"
ΟΠΑ ΔΡΕ ΜΑΓΚΑ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΣΕΝΑ ΠΡΟΕΔΡΟ ΝΑ ΜΑΣ ΛΥΣΕΙΣ ΟΛΑ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ.

ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ ΜΑΣ!!!!

Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης: Απογοητευση.....
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Δεκ 19, 2007 9:42 am 
Συντονιστής
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: Τετ Φεβ 28, 2007 5:27 pm
Δημοσ.: 78
Ειλικρινα "συναδελφοι" (και το τοποθετω εντος εισαγωγικων, γιατι δεν ειναι δυνατον συναδελφοι απο τον ιδιο χωρο, με ουσιαστικα τα ιδια προβληματα και - μαλλον - τις ιδιες επιδιωξεις για την δουλεια μας) να παρουσιαζουν αυτον τον "διαλογο" και ειδικοτερα οταν ειναι εκλεγμενα μελη του Διοικητικου Συμβουλιου. Αληθεια, τι γινεται εκει μεσα παιδια? Ασχολειστε με τιποτε αλλο εκτος απο το να τρωγεστε? Ειλικρινα (και) σημερα, ειμαι παρα πολυ προβληματισμενος. Διαβαζω για παραταξεις (που δυστυχως ηρθαν να καπελωσουν και εμας, κι δεν εξαιρω κανεναν, απο τον προεδρο που κατεβηκε με το ΚΚΕ - αληθεια εκεινο το ψηφοδελτιο ανεξαρτητων τεχνικων που ψηφισαμε τι εγινε? - μεχρι τον Μ. Δ. και τον Μ. Τ. τον Γ.Μ. - που στηριξαν μια κυρια που εχει σαν σκοπο ζωης να γινει προεδρος της ΠΟΣΠΕΡΤ - τουλαχιστον ετσι διαβαζω - αληθεια στην ΠΟΣΠΕΡΤ εμεις σαν σωματειο ειχαμε μια ενιαια γραμμη, καναμε καποια συνεργασια - ισως - για να στηριξουμε τα δικα μας θεματα?). Παιδια, ελατε στα "ισια" σας, σταματηστε ολες αυτες τις γελοιες και ανουσιες αντιπαραθεσεις και δουλεψτε για το σκοπο που κατεβηκατε στις εκλογες και σας ψηφισε ο κοσμος, για το σωματειο και τα μελη του. Γιατι πραγματικα το σωματειο ειναι ο μονος δρομος μεσα απο τον οποιο μπορουμε να πορευθουμε - αλλα ενωμενοι - οχι ο ενας εδω κι ο αλλος εκει. Αφηστε ολες αυτες τις αντιπαραθεσεις να τις κανετε μεταξυ σας, και οχι σε κοινη θεα. Μπορειτε να ορισετε μια μερα την εβδομαδα να συναντιεστε και να τα χωνετε ο ενας στον αλλον. Και μια αλλη μερα την εβδομαδα να κανετε κανονικο συμβουλιο για να προχωρατε τα θεματα του σωματειου (τι αλλο να πω !!!!).
Μανωλη, σταματα αυτην την αντιπαραθεση με ολους και με ολα, τωρα.!!!!
Γ. Skepe οταν τα χωνεις σε εναν συναδελφο του Δ.Σ. θα πρεπει σαν σωστος τυπος που εισαι (εγω τουλαχιστον ετσι σε θεωρω) να τα χωνεις και στον αλλο τυπο, ο οποιος αν οντως ειναι αληθεια οσα λεει ο Μανωλης ειναι απαραδεκτο να μιλαει για το σωματειο χωρις να ειναι μελος, αλλα και να ξερει πραγματα που αφορουν το σωματειο μας.

ΠΑΙΔΙΑ, ΣΤΑΜΑΤΗΣΤΕ ΝΑ ΤΡΩΓΕΣΤΕ ΚΑΙ ΕΠΙΚΕΝΤΡΩΘΕΙΤΕ ΣΤΟΝ ΣΚΟΠΟ ΜΑΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΣΩΜΑΤΕΙΟ ΜΑΣ. ΣΕ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ ΕΧΟΥΜΕ ΣΥΛΛΟΓΙΚΗ ΣΥΜΒΑΣΗ. ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΜΕ ΤΟΝ ΑΠΕΡΓΟΣΠΑΣΤΙΚΟ ΜΗΧΑΝΙΣΜΟ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΕΙ ΟΛΑ ΤΑ ΚΑΝΑΛΙΑ? ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΣΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΚΑΝΑΛΙ ΛΕΙΤΟΥΡΓΗΣΕ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ΝΟΜΟ. ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΤΟ ΑΓΓΕΛΙΟΣΗΜΟ? ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΠΟΙΕΣ ΕΞΕΛΙΞΕΙΣ?

Εγω γι' αυτα θελω να ενημερωνομαι απο εδω, οχι να διαβαζω συνεχεια τσακωμους.

ΣΤΑΜΑΤΗΣΤΕ............
:irk: :irk: :irk: :irk: :irk:

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Δεκ 19, 2007 3:36 pm 
Συντονιστής

αγαπητέ Deep Purple δε βλέπεις ότι δεν ακολουθούμε κινητοποιήσεις στις όποιες δε συμμετέχει το ΠΑΜΕ.
ο λόγος που δημιουργήσαμε την αγωνιστική συνεργασία είναι γιατί αρνούμαστε να συμμετέχουμε σε κομματικά ψηφοδέλτια, γι αυτό φτιάξαμε αυτό το «συνονθύλευμα πρασινοροζκιτρινοκοκκινων ιδεών»
εντός των ημερών θα διαβάσεις συγκεκριμένα πράγματα για τον καραγκιόζ μπερντέ του προεδρείου και τα παραπολιτικά παρασκήνια.

Ο τρεχάλας ο αγωνιστής ένα χρόνο τώρα τρέχει να σφραγίσει τις ταυτότητες.

Επειδη λες σκεπε

«Αληθεια ποτε δεν μας ειπς ποιος ειναι ο VIK13,PILOT MONTERSIA BOREIOS και τοσοι αλλοι.Οσον αφορα στην προβοκατσια που αναφερεις αυτο δικο σου αποκλειστικο προσον»

μου αρεσει οτι διαλεξες ακριβως τα σωστα nick
Γιατί δεν ανοίγετε τα IP των κυρίων αυτών, όπως ζήτησα και εγγράφως παρά με καλείται να απολογηθώ σε ΔΣ;;;;;;;

όσο για τις γελοιότητες που λες από το κεφάλι σου σε κρίνει ο κόσμος.
(εάν νιώθεις απειλή με αυτό κανε μου μήνυση)

Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Δεκ 19, 2007 5:47 pm 
Συντονιστής

Συναδελφε deep purple η γραφη σου με αγγιξε.Σταματαω λοιπον τωρα να ασχολουμαι με ανθρωπακια και θα απαντησω μονο οταν θιγω προσωπικα.Θελω ομως να σε διαβεβαιωσω οτι η πλειοψηφια του ΔΣ αγωνιζεται για να γινει η ΕΤΙΤΑ ενα δυνατο σωματειο που να το σεβονται οι υπολοιπες ενωσεις στο χωρο των ΜΜΕ.
Οσον αφορα στις κομματικες γραμμες που καποιοι πονηροι εντεχνα αφηνουν να εννοηθει οτι ακολουθουμε να εισαι σιγουρος οτι αν πεσει στην αντιληψη μου κατι τετοιο θα ειμαι ο πρωτος που θα βγει να το καταγγειλει.
Θα ηθελα τελος να υπενθυμισω οτι στην απεργια στις 12/12 το σωματειο μας με τον προεδρο του επικεφαλης ηταν στο Πεδιο του Αρεως και οχι στην Πλατεια Κοτζια στην κομματικη συγκεντρωση του ΠΑΜΕ.
ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ ΜΑΣ.

Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Δεκ 19, 2007 7:05 pm 
Διαχειριστής
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: Πέμ Ιούλ 20, 2006 2:16 pm
Δημοσ.: 55
Παράθεση:
Ο τρεχάλας ο αγωνιστής ένα χρόνο τώρα τρέχει να σφραγίσει τις ταυτότητες.

Αγαπημένο μου mantri,

Aναφέρομαι στο συγκεκριμένο θέμα, γιατί είναι το μόνο μη πολιτικό-παραταξιακό θέμα -όπου και δεν μου πέφτει λόγος- και αν θέλεις, θέμα που με αφορά άμεσα.

Γνωρίζεις πολύ καλά, ότι για να σφραγιστούν οι ταυτότητες, χρειάζονται πρώτα τα στοιχεία του Συναδέλφου (που όπως γνωρίζεις υπάρχει ολοκληρωμένο αρχείο στην ψηφιακή του μορφή), οι υπογραφές του Προέδρου και του Γενικού Γραμματέα, και ακολουθεί η διαδικασία των υπογραφών και των σφραγίδων από τα 2 Υπουργεία.
Επίσης γνωρίζεις ότι αν κάτι είναι ελλιπές, απλά το πρώτο Υπουργείο, Τύπου και Μέσων Μαζικής Ενημέρωσης, απλά επιστρέφει την ταυτότητα φυσικά ασφράγιστη άρα και άκυρη (σαν ταυτότητα).

Σου θυμίζω ότι μέχρι πρότινος, μερικά κανάλια, έστελναν τα καταθετήρια κάθε μήνα, χωρίς τα ονόματα των μελών, μέσα σε αυτά τα κανάλια και το δικό σου, όπου το Υπουργείο από την μεριά του, απαιτεί εκτός από την δική μας καταγραφή στο αρχείο μελών, και "απόδειξη" από το ίδιο το κανάλι ότι ο συγκεκριμένος Συνάδελφος, απασχολείται εκεί.

Μαζί μιλούσαμε όταν σου ανέφερα ονόματα Συναδέλφων του δικού σου καναλιού, εκτός των άλλων, που φυσικά είχα όλα τα στοιχεία, και μου έλειπε ο αριθμός άδειας ασκήσεως επαγγέλματος. Εκτός από πολλά τηλεφωνήματα που έκανα προσωπικά για να μάθω αυτό το πολυπόθητο τετραψήφιο νούμενο, με βοήθησες εξαιρετικά στο να βρεις μόνος σου τους Συναδέλφους που έλειπε ο αριθμός αδείας τους. Άρα από μόνος σου γνωρίζεις την ανοχή αρκετών από αυτών να βρούν και φυσικά να "μας" δώσουν το τετραψήφιο νούμερο.
Όμως όλα ήταν έτοιμα. Όταν είδαμε ότι ο καιρός περνούσε και φυσικά αρκετοί Συνάδελφοι δεν μας έδιναν το νουμεράκι, αποφασίσαμε να στείλουμε όσες είχαμε έτοιμες, για να αρχίσει η διαδικασία ολοκλήρωσής τους. Την ίδια μέρα, δεν περίμεναν καν σύγκληση Διοικητικού Συμβουλίου, πέρασε και ο Πρόεδρος και ο Γενικός Γραμματέας, απλά για να βάλουν υπογραφές, να μην το έχουμε εκκρεμότητα.
Οι ταυτότητες, αν άργησαν να φύγουν, σε αυτό φταίω κι εγώ, άλλωστε γνωρίζεις πολύ καλά ότι δεν με διακρίνει ευθυνοφοβία, γιατί πολύ απλά, περίμενα να πάρουμε απαντήσεις στους αριθμούς αδείας, και να στείλουμε περισσότερες ταυτότητες για σφραγίδα.
Την επόμενη μέρα, η απαιτούμενη συνοδευτική χαρτούρα ήταν έτοιμη, όπως και ολόκληρο το αρχείο μελών της Ένωσης, φωτοτυπημένο, και Συνάδελφος και μέλος του Δ.Σ. τα κατέθεσε στο Υπουργείο.
Η διαδικασία έχει ήδη αρχίσει, τώρα πια είναι καθαρά θέμα Υπουργείων και δικής τους γραφειοκρατίας.
Μου κάνει εντύπωση που αναφέρθηκες σε αυτό το θέμα, όταν, και πρόσφατο είναι, και συνεργαστήκαμε μαζί, ώρες να βρούμε την άκρη, που στο τέλος και πάλι αφήσαμε εκκρεμότητες.

Δεν παίρνω το μέρος κανενός, δεν είναι θέμα που έχει να κάνει με τις δικές μου αρμοδιότητες, αλλά εδώ επάνω, δεν μπορούσα να σωπάσω.

Μανώληηηηηηη, mouattssss καλό Μου...
Άντε με το καλό, να τα πούμε και τηλεφωνικά...

και τώρα
:tvhorror: ΔΙΑΦΗΜΙΣΕΙΣ

Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Δεκ 20, 2007 4:32 am 
Συντονιστής

ΕΑΝ ΔΕ ΣΥΜΜΕΤΕΙΧΑ ΣΤΙΣ ΔΙΑΠΡΑΓΜΑΤΕΥΣΕΙΣ ΘΑ ΕΙΧΑΤΕ ΠΕΡΑΣΕΙ ΤΟ ΑΡΘΡΟ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕ ΤΟΥΣ ΟΠΕΡΑΤΕΡ ΚΑΜΙΚΑΖΙ ΚΑΙ ΖΗΤΗΣΑΤΕ 2% ΕΠΙΔΟΜΑ ΓΙ ΑΥΤΟ
ΑΝΤΙ ΑΥΤΟΥ ΚΑΤΑΦΕΡΑ ΜΕ ΑΜΕΣΗ ΑΝΤΙΔΡΑΣΗ ΚΑΙ ΟΛΟΚΛΗΡΩΜΕΝΗ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ ΚΑΙ ΑΝΤΑΛΛΑΞΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΕΠΙΔΟΜΑ ΜΕ ΑΛΛΑΓΗ ΜΙΣΘΟΛΟΓΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΣΤΟΥΣ ΜΟΝΤΕΡ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΕΔΩΣΕ ΚΛΑΔΙΚΗ ΑΥΞΗΣΗ ΑΥΞΗΣΗ 3%

ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ «ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΜΟΥ ΖΗΤΗΜΑ»

ΚΑΤΑΘΕΤΩ ΑΚΟΛΟΥΘΩΣ ΑΥΤΟΥΣΙΟ ΚΑΙ ΤΟ ΚΕΙΜΕΝΟ ΤΗΣ ΠΡΟΤΑΣΗΣ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΙΔΙΩΤΙΚΗ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΠΟΥ ΛΕΣ ΟΤΙ ΕΧΟΥΜΕ

…………………… Η ΕΙΣΗΓΗΣΗ ΟΠΩΣ ΕΙΧΕ ΚΑΤΑΤΕΘΗ

ασφάλεια κινδύνου
Λαμβάνοντας υπόψη την ιδιαίτερη φύση και την επικινδυνότητα της εργασίας των τεχνικών τηλεόρασης
Οι τηλεοπτικοί σταθμοί οφείλουν να παρέχουν μόνιμα στους εργαζόμενους ειδική ασφάλιση, ονομαζόμενη ως «ασφάλεια κινδύνου» η οποία θα καλύπτει όλα τα ασφαλιστικά κενά των δημοσίων και ιδιωτικών ασφαλιστικών ταμείων. Όπως πολέμους, τρομοκρατικές ενέργειες, ταραχές, λοιμώδεις ασθένειες, μεταβίβαση με ελικόπτερα ,πτήσεις charter, μετακινήσεις με ανασφάλιστα οχήματα, σεισμούς και άλλα

Για τους ίδιους λόγους υποχρεούνται να παρέχουν προσωπικό και εταιρικό εξοπλισμό για τις αντίστοιχες περιπτώσεις όπως αδιάβροχα, ισοθερμικό ιματισμό, κατάλληλα υποδήματα, ανακλαστικά γιλέκα σε κάθε όχημα, αντιασφυξιογωνες μάσκες με ανάλογα φίλτρα σε κάθε συνεργείο, αλεξίσφαιρα γιλέκα για αντίστοιχες περιπτώσεις και άλλα.

Η ασφαλιστική παροχή αυτή δε δεσμεύει τους εργαζόμενους να αρνηθούν τη κάλυψη θέματος όταν κρίνουν ότι κινδυνεύει η σωματική τους ακεραιότητα.

Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Δεκ 20, 2007 7:38 pm 
Συντονιστής

Για την αποκατασταση της αληθειας
Για τους οπερατερ καμικαζι με 2% επιδομα το θεμα δεν εφτασε ποτε σε επιπεδο συζητησης με την εργοδοσια γιατι η πλειοψηφια του ΔΣ μεταξυ των οπιων και εγω διαφωνησε με αυτη την προταση
ΚΑΤΑΦΕΡΕΣ?
ANTAΛΑΞΕΣ?
ΠΟΙΟΣ?
Μα δεν ντρεπεσαι μωρε να λες τετοια ψεματα
Την κλαδικη αυξηση 3%την πετυχε αποκλειστικα και μονο και με την συναινεση των προεδρων ΕΤΙΤΑ και ΕΤΙΤΒΕ ο συναδελφος Σουργιαδακης Γιωργος ως καθ υλην αρμοδιος για το συγκεκριμενο θεμα. Και οταν τελικα αυτο καταφεραμε και το πετυχαμε αναφωνησες χαριτολογοντας στα μελη του ΔΣ που ηταν παροντες "Ο ΣΟΥΡΓΙΑΔΑΚΗΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΕΞΑΣΦΑΛΙΣΕ ΤΗΝ ΕΠΑΝΕΚΛΟΓΗ ΤΟΥ ΣΤΟ ΔΣ"
Aυτα ειναι τα γεγονοτα μαντροσκυλο και μαρτυρες μου ολα τα μελη του ΔΣ που ηταν παροντες
ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ ΜΑΣ!!!!!

Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Δεκ 21, 2007 11:48 am 
Συντονιστής
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: Τετ Φεβ 28, 2007 5:27 pm
Δημοσ.: 78
Ειλικρινα, δεν μπορω να σας καταλαβω εκει στο Δ.Σ. διαγωνισμο κανετε ποιος εχει κανει ή θα κανει τα περισσοτερα? Με τετοιο κλιμα που υπαρχει αναμεσα σας θα λυσουμε τα προβληματα μας? Θα προχωρησει μπροστα το σωματειο? Ελεος πια....
Δηλωνω κατηγορηματικα οτι πλεον δεν σας εχω καμια μα καμια εμπιστοσυνη :irk: :irk:

ΕΛΕΟΣ, ΣΤΑΜΑΤΗΣΤΕ, ΚΟΙΤΑΞΤΕ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΤΟΥ ΚΛΑΔΟΥ ΜΑΣ, ΑΛΛΩΣΤΕ ΓΙ ΑΥΤΟ ΣΑΣ ΨΗΦΙΣΑΜΕ.... :irk: :irk: :irk:

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Δεκ 21, 2007 11:56 am 
Συντονιστής

skepe έγραψε:
Για την αποκατασταση της αληθειας
Για τους οπερατερ καμικαζι με 2% επιδομα το θεμα δεν εφτασε ποτε σε επιπεδο συζητησης με την εργοδοσια γιατι η πλειοψηφια του ΔΣ μεταξυ των οπιων και εγω διαφωνησε με αυτη την προταση
ΚΑΤΑΦΕΡΕΣ?
ANTAΛΑΞΕΣ?
ΠΟΙΟΣ?
Μα δεν ντρεπεσαι μωρε να λες τετοια ψεματα
Την κλαδικη αυξηση 3%την πετυχε αποκλειστικα και μονο και με την συναινεση των προεδρων ΕΤΙΤΑ και ΕΤΙΤΒΕ ο συναδελφος Σουργιαδακης Γιωργος ως καθ υλην αρμοδιος για το συγκεκριμενο θεμα. Και οταν τελικα αυτο καταφεραμε και το πετυχαμε αναφωνησες χαριτολογοντας στα μελη του ΔΣ που ηταν παροντες "Ο ΣΟΥΡΓΙΑΔΑΚΗΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΕΞΑΣΦΑΛΙΣΕ ΤΗΝ ΕΠΑΝΕΚΛΟΓΗ ΤΟΥ ΣΤΟ ΔΣ"
Aυτα ειναι τα γεγονοτα μαντροσκυλο και μαρτυρες μου ολα τα μελη του ΔΣ που ηταν παροντες
ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ ΜΑΣ!!!!!

χα χα καλο!!!!!!!

Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Δεκ 21, 2007 12:00 pm 
Συντονιστής

deep purple
φιλε μου καλε επειδη εχω κουραστει απο τις μικροτητες,
απο τωρα και στο εξης θα καταγγελω και οποιος μπορει ας καταλαβαινει.

Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Δεκ 21, 2007 2:45 pm 
Συντονιστής

Εγγραφη: Πέμ Σεπ 21, 2006 7:00 pm
Δημοσ.: 28
Τοποθεσια: ΑΘΗΝΑ
Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου συνάδελφε Deep Purple. Το forum φτιάχτηκε για να γίνεται ένας σωστός και επικοδομητικός διάλογος για θέματα που αφορούν το σωματείο μας, αλλά και τον χώρο γενικότερα και όχι να είναι ένα πεδίο αντιπαραθέσεων μεταξύ των μελών του διοικητικού συμβουλίου. Υπάρχουν άλλοι τρόποι να λύνονται διαφορές αυτού του είδους, όχι πάντως μέσω του forum. Καλό θα είναι, σαν διοικητικό συμβούλιο, να αναθεωρήσουμε τον τρόπο λειτουργίας του.

Όσον αφορά όμως την υπόθεση με τους μοντέρ θα απαντήσω για να μην δημιουργούνται εντυπώσεις. Ο συνάδελφος Σκεπετζάκης Γιώργος (skepe) έχει απόλυτο δίκιο και είπε την αλήθεια.

Θα προσθέσω όμως ότι η αλλαγή της μισθολογικής κλίμακας των μοντέρ, αλλά και όλων των άλλων που πετύχαμε στη σύμβαση ήταν αποτέλεσμα της και δυναμικής που επέδειξαν οι συνάδελφοι τεχνικοί στην στάση εργασίας την Μ. Τετάρτη στις 4-4-2007.

Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Δεκ 22, 2007 12:12 am 
Συντονιστής

Συναδελφε Deep Purple
Ειδες πουθενα μεσα απο το κειμενο μου οτι κανουμε κανενα διαγωνισμο μεταξυ μας; Η επιτυχιες ειναι αποτελεσμα ΟΛΩΝ ΜΑΣ ασχετα αν καπιοι προσπαθουν να τις οικειοποιηθουν για προφανης λογους
Σου αρεσει να διαβαζεις ψεματα και ανακριβειες στο forum και να μενουν αναπαντητα;
To κλιμα μεταξυ μας για να στο πω ξανα ειναι αψογο. Τωρα επειδη υπαρχουν 1 η 2 ατομα που δεν ειναι ιδιαιτερα συνεργασιμη αυτο καθολου δεν μειωνει την δυναμικη του σωματειου αντιθετα χαλυβδωνει τους υπολοιπους 7,8 για ακομη καλυτερα αποτελεσματα
Ακομα ομως και εσυ πεφτοντας στην παγιδα του γνωστου αγνωστου δηλωνεις οτι δεν μας εχεις πια καμμια εμπιστοσυνη. Η τακτικη του λοιπον βλεπω οτι φερνει αποτελεσματα.
Συναδελφε οπως πολυ σωστα γραφεις μας ψηφισατε για να λυσουμε τα προβληματα του κλαδου και οχι για να βγαινουμε στο forum και να καταγγελουμε φαντασματα
ΑΣΤΥΦΥΛΑΚΑ ΣΤΟ ΔΣ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΣΤΕ

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ :) :) :) :) :)

Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση κατά  
 Σελίδα 1 από 2 [ 23 δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα 1, 2  Επόμενο

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  

Ρέθυμνο HOTSoft.gr internet ιντερνετ δίκτυα τηλεπικοινωνίες ρέθυμνο κρήτη. κατασκευή φιλοξενία προώθηση ιστοσελίδων SEO. Δίκτυα δεδομένων ασύρματα ενσύρματα WiFi ρέθυμνο Δομημένη καλωδίωση αυτοματισμοί κτιρίων έξυπνο σπίτι μελέτη κατασκευή δικτύων ιστοσελίδων φιλοξενία. Rethymno Website design web page rethimno webpage hosting crete graphics design build website hosting server audio video radio streaming servers crete rethymno